Kelio ženklai, ženklinimas E50-16158/19(3.2.2E-UK5)
2019-04-05 10:18:09
Išnagrinėta Panevėžio g. 37, Vilnius 02115

Laba diena.
Pastebėjau, kad Dzūkų ir Panevėžio gatvių sankryžoje Naujininkuose šviežiai pakabinta net šešiolika geltonų skydų (žr. nuotraukas) su pėsčiųjų perėjos ženklu, tad turiu klausimų.
1. Kodėl skydai neatitinka Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-83 patvirtintų KELIO ŽENKLŲ ĮRENGIMO IR VERTIKALIOJO ŽENKLINIMO TAISYKLĖS 9 priedas Schema Nr. 2 nurodyto skydo išmatavimų? Sustatyti perteklinai didesni skydai didina vizualinį triukšmą, bei neracionaliai naudoja mokesčių mokėtojų pinigus.

2. Tų pačių taisyklių 179.5 punktas tik leidžia, o ne rekomenduoja ir ne reikalauja pavojingose vietose naudoti ryškiaspalvius skydus. Tad ar toks metodas neturėtų būti pasirenkamas tik nesant galimybių taikyti kitas eismo saugos priemones arba kai jos yra nepakankamos?

3. PĖSČIŲJŲ PERĖJIMO PER KELIUS IR GATVES ORGANIZAVIMO TAISYKLĖS PPOT 16 43 punktas nurodo naudoti didelio atspindžio plėveles, jei matomumo negalima užtikrinti esamu apšvietimus. Ar apšviestose gatvėse kelio ženklų matomumas yra užtikrinamas nepakankamai?

4. INŽINERINIŲ SAUGAUS EISMO PRIEMONIŲ PROJEKTAVIMO IR NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS R ISEP 10 saugiam eismui organizuoti gyvenviečių gatvėse nurodo 16 taikomų priemonių, kaip važiuojamosios kelio dalies siaurinimas, iškreivinimas, iškilios sankryžos ir t.t. Kadangi pavojaus priežastimi dažniausiai yra pasirinktas nesaugus greitis, o ne perėjos matomumas, tai ar pirmumoje nereiktų taikyti tas priemones, kurios fiziškai verčia mažinti greitį pavojingoje vietoje?

Šiaip ne taip atsikratėme ryškiaspalvių reklamų bei kioskų, o dabar patys didinsime vizualinę taršą, tarsi mums geros praktikos pavyzdžiu būtų Rusijos provincijų miestai?

Atsakingas padalinys

Eismo organizavimo skyrius

Atsakymas 2019-05-07 18:04:53
Dėkojame Jums už informaciją ir pranešame, kad vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 m. spalio 15 d. įsakymo Nr. 30-1783 „Dėl techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo ir jų priežiūros Vilniaus mieste tvarkos aprašo tvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu už vietinių kelių eismo saugumą atsakinga Vilniaus miesto savivaldybė.
Jūsų siūlymui sumažinti pėsčiųjų perėjos kelio ženklų dydį juos keičiant iš geltonų skydų į paprastus mėlynus kelio ženklus nepritariame, kadangi yra poreikis pėsčiųjų perėjas tinkamai pažymėti atkreipiant vairuotojų dėmesį. Papildomai šiais metais planuojame įrengti iškilią perėja, adresu Dzūkų g. 10 ir atnaujinti eismo saugumo priemonių būkle Panevėžio ir Dzūkų gatvių sankryžoje (ženklinimo priemones).
Minėtos įrengtos priemonės – kelio ženklai su geltonais skydais neprieštarauja Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-83 patvirtintų „Kelio ženklų ir vertikaliojo ženklinimo taisyklėmis“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos „Inžinerinių saugaus eismo priemonių projektavimo ir naudojimo rekomendacijoms“.
4
  • 117211
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Automobilis pastatytas ant šaligatvio Pažeidimo data ir laikas: 2019-09-19 12:11 Automobilio valst. nr:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Saulėtekio al. 22A, Vilnius 10225, Lithuania
    2019-09-19 17:47:50
  • 117210
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Ženklo 332 (už konteinerių) galiojimo zonoje.Pažeidimo data ir laikas: 2019-09-19 07:55Automobilio valst. nr.:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Miglos g. 1A, Vilnius 08101
    2019-09-19 17:44:31
  • 117209
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Automobilis stovi ant šaligatvio. Toks automobilio statymo būdas nėra leidžiamas kelio ženklais, tai trukdo pėsčiųjų ir automobilių eismui.Pažeidimo data ir laikas: 2019-09-16...
    Registruota Šermukšnių g. 8, Vilnius 01106
    2019-09-19 17:44:00
  • 117208
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Automobilis stovi ant šaligatvio. Toks automobilio statymo būdas nėra leidžiamas kelio ženklais, tai trukdo pėsčiųjų ir automobilių eismui.Pažeidimo data ir laikas: 2019-09-19...
    Registruota Šermukšnių g. 8, Vilnius 01106
    2019-09-19 17:42:17
  • 117207
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Ženklo 332 (už konteinerių) galiojimo zonoje.Pažeidimo data ir laikas: 2019-09-19 07:53Automobilio valst. nr.:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Miglos g. 1A, Vilnius 08101
    2019-09-19 17:40:32
  • 117206
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Ženklo 332 (už konteinerių) galiojimo zonoje.Pažeidimo data ir laikas: 2019-09-19 07:53Automobilio valst. nr.:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Miglos g. 1A, Vilnius 08101
    2019-09-19 17:38:07
  • 117205
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Ant šaligatvioPažeidimo data ir laikas: 2019-09-19 07:39Automobilio valst. nr.:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Justiniškių g. 107, Vilnius 05251
    2019-09-19 17:34:07