Statinių priežiūra E50-13338/19(3.2.48E-UK9)
2019-03-20 23:40:32
Išnagrinėta Lūžiai, Vilnius 05243

Nekilnojamojo turto daugiabučių projekto „Justiniškių 18” (adresas Justiniškių g. 18) rangovai įrengė Statybos techninio reglamento (toliau – STR) reikalavimų neatitinkančius per siaurus laiptus. Pagal STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai” 33-čią lentelę minimalus pėsčiųjų plotis turi būti 1,5 m. Iš pateiktų nuotraukų akivaizdu, jog žinant, kad standartinės šaligatvio plytelės plotis yra 0,375 m, o jų čia tik 3, tai laiptų plotis gaunasi tik 1,125 m., tuo pačiu dar sumontuoti ramsčiai, kurie dar stipriai siaurina naudingą plotą, taip neišlaikydami saugos zonos pėstiesiems, o tai dar kitas STR pažeidimas [žr. prisegtas nuotraukas]. Šiandien patekau „į kamštį”, norint nulipti nuo tų laiptų. Absurdas. Taip pat, pagal STR visi laiptai turi būti vienodo aukščio, bet savadarbis pirminis laiptas iš vejos bortų ir pirmasis bei antrasis betono laiptas skiriasi savo aukščiu. Papildant, laiptuose yra išgręžtos skylės, kurios pavojingos aukštakulnius avintiems žmonėms.

Prašau įpareigoti statybas priimančio specialisto nepriimti statinio, kaip baigto ir įpareigoti projekto vystytoją perdaryti laiptus. Jeigu statinys jau priimtas statybos inspekcijos, kaip baigtas, tada prašau įpareigoti vystytoją ištaisyti broką pagal garantiją.

Reikia:
1) bent minimalaus 1,5 m (arba 4-ių šaligatvio plytelių pločio) laiptų, o pačių ramsčių nemontuoti į tą plotį ir išlaikant po 0,5 m papildomai iš šonų;
2) kad visi laiptai, įskaitant pirminį laiptą-pakylą, būtų vienodo aukščio;
3) laiptuose negali būti pavojingų skylių.

Atsakingas padalinys

Būsto administravimo skyrius

Atsakymas 2019-04-11 10:50:05
Dėkojame Jums, kad rūpinatės Vilniaus miesto įvaizdžiu, už Jūsų neabejingumą sprendžiant Vilniaus miesto problemas. Informuojame, kad statytojas įpareigotas įrengti laiptus, atitinkančius STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“.
Statytojas informavo, kad nauji laiptai bus įrengti 2019-07-30.
Atsiprašome Jūsų už patiriamus nepatogumus.
2
  • E50-50810/20(3.2.47E-SM4)
    Neeksploatuojami automobiliai
    Prie pat Smėlio 23 namo sienos pusiau išdžiuvės medis drasko namo siena ir trukdo paimti šiukšles iš konteinerių
    Registruota Smėlio g. 23, Vilnius 10323
    2020-07-15 07:57:04
  • E50-50808/20(3.2.7E-UK5)
    Apšvietimo gedimai
    Prie Smėlio 31 nugriautas apšvietimo stulpas, guli ant šaligatvio jau apie 2 mėnesius
    Registruota Smėlio g. 31, Vilnius 10323
    2020-07-15 07:52:33
  • E50-50806/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    Ratilių g. 43, 41 namų (Lazdytnų seniūnija, Vilnius) vakrinės pusės kaimynystėje yra mums nežinomo savininko apleistas, nepjauta žole apaugęs žemės sklypas. Išbujojusi žolė...
    Registruota Ratilių g. 43, Vilnius 04123
    2020-07-15 07:50:45
  • 154307
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Visiskai uzstatytas pesciuju praejimas o neigalieji negali is namo patekti jiems skirtu taku i parkavimo vietasPažeidimo data ir laikas: 2020-07-14 08:07Automobilio valst. nr.:[duomenys...
    Registruota Perkūnkiemio g. 19a, Vilnius 12120
    2020-07-15 07:33:48
  • 154306
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Sustoti ir stoveti draudziama autobusu stoteles zonoje. Pries keleta dienu viesosios tvarkos buvo paliktas raudonas lapelis uz stovejima cia taciau nepasimokePažeidimo data ir laikas:...
    Registruota Perkūnkiemio g. 19, Vilnius 12129
    2020-07-15 07:31:26
  • 154305
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Sustoti ir stoveti draudziama autobusu stoteles zonoje. Nuolatos statomas sis automobilis stotelejePažeidimo data ir laikas: 2020-07-14 08:10Automobilio valst. nr.:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Perkūnkiemio g. 20, Vilnius 12121
    2020-07-15 07:29:27
  • E50-50800/20(3.2.2E-UK5)
    Kelio ženklai, ženklinimas
    Sukrautos plytelės trukdo matomumui sukant į kairę. Kelia pavojų eismo saugumui, nes trukdo matyti atvažiuojančias mašinas.
    Registruota L. Asanavičiūtės g. 29A, Vilnius 04318, Lietuva
    2020-07-15 07:22:59