Eismo organizavimas E50-30198/18(3.2.2E-UK5)
2018-09-04 19:17:13
Išnagrinėta Ateities g. 10, Vilnius 08303

Sveiki,

noriu pranešti, jog pačiame ilgiausiame dviračių maršrute Vilniuje, nuo Laisvės pr. Karoliniškėse iki pat Žaliųjų ežerų g. Verkiuose, neskaitant sankryžų, dviračių takas nutrūksta tik dvejose vietose: ties Ateities g. / Ukmergės g. viaduku, kur po viaduku bendras "pėsčiųjų ir dviračių takas" bei ties Ateities g. 10 pastatu. Šis pranešimas apie pastarąją vietą.

Pagal regia.lt pateikiamą informaciją pastatas esantis Ateities g. 10 yra pastatytas visiškai prie sklypo ribos, tad jokia papildoma teritorija negali būti apjuosta tvora ir prijungta prie pastato. Problema ta, kad įrengtos savavališkos tvoros prijungdamos dalį valstybinės žemės prie minimo pastato. Pažiūrėjus mano prisegtą nuotrauką (žr. Pav._5) matosi, jog kadaise nutiestas dviračių takas nutrūksta būtent dėl šio Ateities g. 10 pastato įrengtos tvoros.

Problemos esmė yra ta, kad atvažiavus nuo vakarinės miesto dalies, sustojus prie pėsčiųjų šviesoforo, žalia užsidega vienu metu tiek pėstiesiems ir dviratininkams, tiek automobilių transportui, todėl bandant įvažiuoti į gatvės važiuojamąją dalį keliamas didelis pavojus susidurti su pirmoje juostoje pajudančiu auto transportu, nes vairuotojai nesitiki kelyje įsukančio dviračio (žr. Pav._2). Galimybės tęsti kelionę šaligatviu taip pat labai apribotos, dėl itin siaurų atstumų tarp gatvės borto ir viešojo transporto laukimo paviljono. Ten vos 2 pėstieji gali prasilenkti, todėl važiuoti dviračiu itin pavojinga kabinti pėsčiuosius, paviljoną ar stulpus, nes galima nuvirsti į autobusų sustojimo vietą, kur atvyksta autobusai. Stotelė momentais užgrūsta ne tik keleiviais bet ir pėsčiaisiais besinaudojančiais tuo siauru praėjimu, kaip tranzitu (žr. Pav_3).

Visą eismą stabdo bei priverčia pavojingai susikirsti skirtingoms eismo grupėms būtent ta neteisėta tvorelė valstybinėje žemėje prijungta prie Ateities g. 10 pastato.

Prašau Jūsų, pašalinti tvorelę pievutėje, taip leidžiant dviračiu apvažiuoti ir apeiti viešojo transporto laukimo paviljoną, kad būtų užtikrintas eismo saugumas. Papildomai, esant galimybei būtų puiku jeigu pavyktų bent pigiuoju remonto būdu nutiesti trūkstamą jungtį po Geležinio vilko viaduku (žr. Pav_1, kur tolumoje už kolonų matosi nutrūkstantis dviračių takas bei tuščios pievos) pro minimą tvorą iki šalimai vėl prasidedančio dviračių tako (žr. Pav._4).

Atsakingas padalinys

Eismo organizavimo skyrius

Atsakymas 2018-10-03 17:04:23
Laba diena,

Dėkojame už pranešimą.
Informuojame, kad matome Jūsų nurodytos jungties poreikį ir svarbą, tačiau dėl esamų požeminių tinklų gausos dviračių tako įrengimui reikalingas techninis projektas. Šios jungties projektavimo darbus planuojama užsakyti dar šiemet.

Geros dienos.
0
  • E50-37381/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    Nešvarus takai po žolės nupjovus
    Registruota Karklėnų st., Vilnius 11223, Lietuva
    2020-05-30 11:27:34
  • E50-37380/20(3.2.15E-SM4)
    Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių...
    Šiandien, kažkur apie 4 valandą ryto, į mūsų gyvenamojo namo kiemą atėjo grupė neblaivių asmenų, vienam vakarui išsinuomavusi apartamentus apačioje, ir apie 40 minučių...
    Registruota Dysnos g. 7, Vilnius 01135
    2020-05-30 11:25:56
  • E50-37379/20(3.2.10E-UK1)
    Energetika ir inžineriniai tinklai
    Kalvarijų sodų 6-oji g 21, šiukšliaveže sunaikino dujų apskaitos spintą. Atstatant butina spintą iškelti prie sklypo ribos.
    Registruota Kalvarijų Sodų 6-oji g. 21, Vilnius 08315
    2020-05-30 11:10:13
  • E50-37378/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    Verkių g. nuvirtęs medis blokuoja važiuojamąją dalį
    Registruota Verkių g. 195, Vilnius 08405
    2020-05-30 10:45:00
  • E50-37377/20(3.2.8E-UK7)
    Gatvių remontas
    Sugadinta asfalto danga nuolat parkuojant sunkiasvores remonto priemones ties M. K. Oginskio 17A garažais. Prašome imtis priemonių atstatant pažeistą dangą iki rudens liūčių.
    Nagrinėjama M. K. Oginskio g. 17A, Vilnius 10219, Lietuva
    2020-05-30 10:29:20
  • 147902
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Automobilis SAAB, valstybinis numeris[duomenys nuasmeninti] pastatytas neleistinoje vietoje ant šaligatvio. Trukdo pėstiesiems.Pažeidimo data ir laikas: 2020-05-30 08:39Automobilio valst....
    Registruota Algirdo g. 5, Vilnius 03219
    2020-05-30 09:37:44
  • E50-37376/20(3.2.49E-UK5)
    Dviračių takų problemos
    Nėra veidrodžio, negalima matyti atvykstančių transporto priemonių.
    Registruota Žirnių g. 35, Vilnius 02182, Lietuva
    2020-05-30 08:32:31