Kelio ženklai, ženklinimas E50-46254/20(3.2.2E-UK5)
2020-07-03 01:20:26
Išnagrinėta Savanorių pr. 33, Vilnius 03128

Sveiki,

Rašau dėl šios problemos https://tvarkaumiesta.lt/problem/149550 ir prašau persvarstyti ją per naujo. Atsakyme minima „minėtose vietose pagal Jūsų pasiūlymą įrengti tris eismo juostas nepakanka važiuojamosios dalies pločio“, nors pasiūlyme nebuvo net užsiminta apie tris eismo juostas nei ties salelėmis, nei likusioje gatvės dalyje.

Dabartinė situacija su A juostomis yra tokia, kad jei visas transportas jomis naudotųsi, tai tik prailgintų kelionės laiką. Pagal ženklinimą, ties kiekviena perėja viešasis turi praleisti visus važiuojančius automobilius, ir tik tada įsilieti į bendrą srautą.

Rašėte „pasiūlymui naikinti vieną bendro naudojimo eismo juostą nepritarta“, tačiau Savanorių pr. eismo intensyvumas panašus kaip Švitrigailos g., kurioje jau ilgą laiką yra 1 A ir 1 paprasta juosta į abi puses. Toje gatvėje dėl pločio trūkumo uždrausti kairieji posūkiai. Savanorių pr. gatvė yra platesnė, tad panaikinus dabartinę neveiksmingą A juostą bei pirmą automobilių juostą pavertus A juosta, liktų vietos skiriamajai/kairiųjų posūkių juostai. Pagal finansines galimybės skiriamąją juostą galima įrengti fiziškai, t.y. su bortais bei veja/augalais, arba kelio dažais, pvz. iš minėtos registruotos problemos įkelta į nuotraukas.

Pakeitus gatvės profilį į 1 A + 1 paprasta + skiriamoji/kairiųjų posūkių + 1 paprasta + 1 A juostas, būtų pasiekti šie rezultatai:
1. Sumažėtų besirikiuojančių automobilių, taip sumažėtų avarinių situacijų. Visas eismas antroje juostoje stoja atsiradus vienam ar max. dviems automobiliams, norintiems pasukti į kairę.
2. Dėl mažesnio persirikiavimų skaičiaus padidėtų bendras gatvės pralaidumas.
3. Viešasis transportas turėtų normalią A juostą, kuri nesibaigtų ties kiekviena perėja. Dabartinė A juosta taip pat yra per siaura, todėl VT važiuoja „apsižergęs“ A juostos liniją. Pertvarkius gatvę VT atkarpos įveikimo greitis turėtų padidėti.
4. Įrengus fizinę skiriamąją juostą, nebereikėtų esamų guminių salelių ties perėjomis. Pėstieji, jei jiems tektų laukti signalo viduryje gatvės, jaustųsi saugiau.

Dabartinė situacija, kai gatvėje, kurioje telpa 5 juostos, nupieštos yra 6 nėra priimtina nei VT, nei automobilių vairuotojams. Gatvėje su daug kairiųjų posūkių tikrai yra geriau turėti po 1 paprastą juostą į abi puses bei atskirą juostą kairiesiems posūkiams, negu dvi juostas į abi puses, iš kurių viena dažnai būna blokuojama.

Atsakingas padalinys

Eismo organizavimo skyrius

Atsakymas 2020-07-14 18:23:31
Dėkojame Jums už iniciatyvą sprendžiant Vilniaus miesto problemas. Pakartotinai informuojame, kad minimoje Savanorių pr. atkarpoje įrengtos reguliuojamos pėsčiųjų perėjos su saugumo salelėmis. Pagal Jūsų pasiūlymą įrengti tris eismo juostas nepakanka važiuojamosios dalies pločio, kitam pasiūlymui naikinti vieną bendro naudojimo eismo juostą nepritarta, nes didžiojoje Savanorių pr. dalyje yra po tris eismo juostas ir susiaurinus iki vienos bendro naudojimo juostos mažėtų transporto priemonių pralaidumas.
0
  • E50-59487/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    Vilniaus miesto sav. iki rugsęjo 30 davė laiko išvalyti masyvus nuo nelegalių garažų. Iki termino liko savaitė laiko, išvalyta kažkur 15% garažų. Jau dabar aišku, kad didesnė...
    Registruota Pumpėnų g. 10, Vilnius 05217, Lietuva
    2020-09-20 07:58:15
  • E50-59488/20(3.2.7E-UK5)
    Apšvietimo gedimai
    Neveikia gatvės apšvietimo žibintas prie Perkūnkiemio g. 53 namo (privažiavimo kelias nuo Girulių g. 16 link Perkūnkiemio g. 53)
    Registruota Perkūnkiemio g. 52, Vilnius 12144, Lietuva
    2020-09-20 07:35:45
  • 162096
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Kampu i kelia. Zenklas nurodo kitaip Pažeidimo data ir laikas: 2020-09-19 12:37 Automobilio valst. nr:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Islandijos g. 6, Vilnius 01401, Литва
    2020-09-20 07:13:09
  • E50-59486/20(3.2.16E-UK8)
    Komunalinių atliekų tvarkymas
    Bendras konteineris pastoviai stovi ant zoles,svetimo zemes sklypo,po laidais,tai oavojinga zmoniu givibei ir ju turtui,Mrs turime savo konteineri,grieztai reikalaujame isvdzti niekam...
    Registruota Eglinės Sodų 9-oji g. 15, Vilnius 11132, Lithuania
    2020-09-20 06:36:12
  • E50-59485/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    Sveiki, Verkių ir Kareivių g.sankryžoje link Š.miestelio priešais pastatą, kur įsikūrę parduotuvės " varžtai", "geras garas" tvoroje pavojingai atsilenkęs...
    Registruota Verkių g. 35, Vilnius 09109, Lietuva
    2020-09-19 23:19:42
  • E50-59484/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    2020-09-18/19 Paliktos stambiagabaritinės atliekos tarp namų Musninkų g. 14 ir 16 namo. Nesaugu nepilnamečiams.
    Registruota Musninkų g. 14, Vilnius 07183
    2020-09-19 23:19:35
  • 162092
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Ant šaligatvio pastatytas automobilis.Pažeidimo data ir laikas: 2020-09-19 10:39Automobilio valst. nr.:[duomenys nuasmeninti]
    Registruota Šešuolių g. 17, Vilnius 05127
    2020-09-19 23:12:16