Statinių priežiūra E50-111877/19(3.2.48E-UK9)
2019-12-26 17:36:37
Išnagrinėta Viršuliškių skg. 99, Vilnius 05131

Statomas „LitGrid” duomenų centras su aplinkine infrastruktūra. Vienoje vietoje ties vingiu, pepagrįstai siaurinama pėsčiųjų eismo zona. Pagal STR projektas turėjo būti parengtas atsižvelgiant į išmatuotus ir numatomus pėsčiųjų srautus. Vien dėl vieno kelio ženklo stulpo toje vietoje nepagrįstai ir bereikalingai siaurinama pėsčiųjų eismo zona, todėl tikėtina, neišsitekus padidėjusiems jų srautams, pėstieji ženks į dviračių taką.

Pagal STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai” 3-čią pav. ir 7-ą lentelę minimali apsaugos zona tarp kelio ženklų atramų ir pėsčiųjų eismo zonos turi būti bent 0,5 m (0,25 m senamiesčiuose). Iš pateiktų nuotraukų akivaizdu, jog žinant, kad standartinio vejos borto plotis yra 7 cm – neišlaikoma saugos zona pėstiesiems nuo stulpo, o dėl nenumatytos apsuagos zonos tarp dviračių tako ir pėsčiųjų tako – pėsčiųjų takas netenkins net minimalaus jam keliamo 1,5 m pločio skirto pėsčiųjų eismui.

Problema: įrengus infrastruktūrą statybininkams savavališkai nesivadovaujant STR, dabar eismas tame kelyje yra ir bus nesaugus,susiaurėjusi pėsčiųjų eismo zona nebeatitiks norminio pločio numatytam pėsčiųjų eismui.

Prašau įpareigoti statybas priimančio specialisto nepriimti statinio, kaip baigto ir įpareigoti projekto vystytoją perdaryti infrastruktūrą. Jeigu statinys jau priimtas statybos inspekcijos, kaip baigtas, tada prašau įpareigoti vystytoją ištaisyti broką pagal garantiją.

Reikia:
perkelti stulpą per 0,5 m toliau nuo pėsčiųjų tako ant vejos.

Atsakingas padalinys

Būsto administravimo skyrius

Atsakymas 2020-03-25 13:40:10
Dėkojame už informaciją. Prie pastato esama infrastruktūra pagal garantinius įsipareigojimus pavasarį bus perdaroma. Pagal turimą informaciją kelio ženklai šiuo metu pakoreguoti.
0
  • E50-28590/20(3.2.51E-UK2)
    Želdynų priežiūra (medžių ir krūmų genėjimas bei...
    Senas medis, krenta masyvios šakos. Nesaugu.
    Registruota M. K. Čiurlionio g. 84A, Vilnius 03100
    2020-04-09 21:02:52
  • E50-28588/20(3.2.6E-UK2)
    Aplinkos tvarkymas
    Šalia Debesijos g. 10 namo pasodintas galimai savavališkai pasodintas medis, kaip tik toje vietoje, kur žiemą vaikai rogutėmis leidžiasi nuo kalno. Šis kalnelis - mėgstama aplinkinių...
    Registruota Debesijos g. 10, Vilnius 10314
    2020-04-09 20:59:06
  • E50-28585/20(3.2.2E-UK5)
    Eismo organizavimas
    Prašau pakeisti miesto viešoje erdvėje pastatytą nesusipratimą normaliu dviračių stovu, jei manote, kad jis čia apskritai reikalingas. Tokio ratlaužio, koks matomas nuotraukose,...
    Registruota Antakalnio g. 35, Vilnius 10312
    2020-04-09 20:46:40
  • E50-28582/20(3.2.2E-UK5)
    Eismo organizavimas
    Prašau patikrinti ar teisėtai valstybinėje žemėje įrengti užtvarai prie Laisvės pr. 3a. Jei taip – prašau informuoti kokiu pagrindu tai padaryta ir kokias pajamas iš valstybinės...
    Registruota Miškinių g. 25A, Vilnius 04132
    2020-04-09 20:38:22
  • 143138
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Dažnai užstato įvažiavimą/išvažiavimą. Prašau nubausti, visad užstoja matomumą ir sunku išvažiuoti iš kiemoPažeidimo data ir laikas: 2020-04-09 12:27Automobilio valst....
    Registruota Šeškinės g. 9, Vilnius 07152
    2020-04-09 20:33:15
  • E50-28579/20(3.2.2E-UK5)
    Eismo organizavimas
    Prašau patikrinti ar teisėtai valstybinėje žemėje įrengti užtvarai prie „Litexpo“. Jei taip – prašau informuoti kokiu pagrindu tai padaryta ir kokias pajamas iš valstybinės...
    Registruota Parodų g. 11, Vilnius 04133
    2020-04-09 20:29:09
  • 143136
    Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai
    Pranešimas apie Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Automobilis: BMW X5. Valstybinis numeris.:[duomenys nuasmeninti] Pažeidimo vieta – Taikos g. važiuojant link 155 namo kiemo, iš...
    Registruota Taikos g. 155, Vilnius 05207
    2020-04-09 20:14:50